MASLOVÉ SUŠIENKY

Milujem adventný čas. Pečenie s deťmi je moje naj. Vôbec mi nejde o kvalitu prevedenia, dôležité sú iné veci, ako spoločný čas, odovzdávanie skúseností, radosť zo spoločnej práce… Zrazu sa lámu ľady a vy si uvedomíte, že ste si ešte bližší…
Aj tento rok to nie je inak. Spoločné medovníčky nás čakajú dnes, no za sebou máme maslové sušienky, ktoré sme zjedli rýchlosťou svetla. Takže bude ešte repete:)
Pridáte sa k nám?
*MASLOVÉ SUŠIENKY*
Potrebujeme:
350g polohrubej múky
120g mletého cukru
130g rozpusteného masla
2 vajíčka
citrónová kôra
1čl vanilkového extraktu
         – Všetky suroviny spolu zmiešame a vytvoríme tak kompaktné cesto. Môžete dať oddýchnuť do chladničky, no cesto sa dá oklamať. Preložíme si ho na mierne pomúčenú dosku, prikryjeme papierom na pečenie a vyvaľkáme na cca 3-4mm cesto. Vďaka vaľkaniu cez papier na cesto nepotrhá a neprichytí.
Vykrajujeme požadovaný tvar a ukladáme na plech s papierom na pečenie. Pečieme vo vyhriatej rúre na 220´C pár minút, cca 5-7minút, v závisloti od rúry. Okraje začnú mierne hnednúť, to je znak, že sa už pýtajú von.
Mňamka, ktorá rýchlo mizne, kľudne zdvojnásobte dávku:)
Dobrú chuť!
TIP: Ponorte zospodu keksíky do roztopenej čokolády, nechajte stuhnúť na papieri na pečenie a vzkniknú tak efektné, polomáčané keksy:)
POZN.: Ak máte radšej sladšie, cukru dajte 150g:) my vždy volíme aj s čokoládou, 120g vtedy úplne stačí:)
My sme si zadovážili tieto krásne čoko formy, keksíky vyzerajú luxusne, čo myslíte?