Vitamilk – moje osobné postrehy

Vitamilk je šikovný stroj, ktorý svojimi funkciami vraj pomôže v kuchyni a prinesie nám kvalitu na naše stoly aj v tejto uponáhľanej dobe. Dlho som po ňom túžila. Ako správna hospodyňka som stále zvažovala, či sa investícia oplatí. Niekedy je však potrebné veci vyskúšať, aby sme poznali odpoveď. Vitamilk mám doma už pol roka. Aké skúsenosti mám s ním ja? Čítajte ďalej 🙂

Výrobník rastlinného mlieka

Už vo svojom názve, keď som ho na internete hľadala, je spomenuté, že je to najmä výrobník rastlinného mlieka. Sama si ich vyrábam. Nie preto, že musím. Chutia mi. Ich chuť je lákavá, osviežujúca, a zároveň  smotanová.

Domáce prevedenie rastlinných mliek má svoje značné výhody:

Rozhodla som sa investovať do kvality a mixér si zakúpiť. Mohla som si vybrať z farieb (modrá, ružová alebo strieborná). Ružová bola pre mňa jasná voľba 🙂

ruzovy vitamilk

Vitamilk dorazil domov. Čo teraz?

Ihneď som si sadla za stôl a čítala návod. Aj viackrát, pretože mi napadali viaceré otázky. Popozerala som youtube návody, ktoré Vitamilk na svojom kanáli má. A čo oceňujem, na facebooku som kontaktovala predajcov a ochotne mi na všetky otázky odpovedali (do 24 hodín).

Nedávno ma potešili-  doposlali mi k Vitamilku receptár s novými receptami, ktoré sú skvelou inšpiráciou.

receptár

Tak sa začalo moje čarovanie a zisťovanie možností Vitamilku v kuchyni.

Na čo ešte využívam Vitamilk?

Mliekami pôsobenie Vitamilku v kuchyni len začína. Kaše, polievky, smoothies či rôzne vymýšlaniny, ktoré s praxou prichádzajú. Objavila som jeho kúzlo.

Nenápadný stroj, ktorý sa mi stal veľkým pomocníkom počas pracovne náročných dní. Mlieka sú vďaka silnému motoru mixéra krémové, kaše dohladka rozmixované a polievky sú plné chute. Jedlá mi vychytali viacero múch jednou ranou.

Vyskúšajte polievku, ktorá vie byť v hustejšej forme ako dokonalé sugo k cestovinám.

 

Ako sa oň starám?

Keďže jeho motor je zabudovaný navrchu prístroja, je viac ako na mieste opatrnosť pri umývaní. Dôkladne vždy pod menším prúdom vody opláchnem sekací nôž a kovové časti. V nádobe je z vonkajšej časti elektrický kábel, kde sa tiež nesmie dostať voda.

Čítala som o prihoretí jedla v stroji, no mne sa to nestalo. Dodržujem vždy rysku zaplnenia, volím nie príliš husté kaše jedál.

Aké mínusy podľa mňa má?

  1. Smoothie urobí dokonale, no musí ho byť viac, ako je moja zvyčajná porcia (300ml).
    • Hlavnou motiváciou kúpy Vitamilku pre mňa, hneď po mliekach, bolo smoothie.  Vlastne, tieto dve témy sa striedali v primárnosti, prečo by som si mixér kúpila. Celá natešená som sa usmievala, že skončili moje časy s ponorným mixérom a nie práve dokonale rozmixovanými surovinami. Po nahádzaní surovín do mixéra som zistila, že moja dávka je na mixér príliš malá a ovocie nerozmixovalo ani opätovne. Som doma jediná, ktorá holduje týmto nápojom, väčší objem je pre mňa kontraproduktívny. Chcem denne čerstvé smoothie.
  2. Na hlučné etapy sme si zvykali.
    • Pri prvom použití som zo strachu z hluku stroj vypla, či som stroj náhodou nepokazila. V návode som nenašla upozornenie, že mixovanie zeleniny sprevádza hluk. Večer, keď už celý dom spí,  stroj nezapínam.
  3. Na viaceré, pre mňa základné otázky som musela hľadať dlhšie odpoveď.
    • Ako zistím vhodný program na recepty, ktoré nie sú spomenuté v návode? Možno zaliať zeleninu na polievku aj vývarom, či do stroja nemá prísť tuk? Sú suroviny, ktoré sú vyslovene nevhodné na použitie do Vitamilku?

Vďaka ochote predajcu som sa k odpovediam dopracovala.

Sumár môjho spolužitia s Vitamilkom a moja tajná zbraň

Pre moju domácnosť sa stal mixér veľkým pomocníkom. Počas dní, kedy dosť cestujem a nemám čas pripraviť si jedlo, či dokonca ho zjesť, Vitamilk mi pripraví hustejšie polievky do termosky – stále teplé, stále pripravené 🙂

Keď mi horia termíny pri práci a byť v kuchyni je nonsens, rôzne sugá (omáčky k cestovinám) zasýtia celú rodinu. On varí, ja pracujem 🙂

Moje deti oceňujú dokonalé rozmixovanie, čo je teda aj mojou spokojnosťou.

TAJNÁ ZBRAŇ MOJEJ KUCHYNE: CÍCEROVÁ POLIEVKA S KURKUMOU A KOKOSOVÝM MLIEKOM

Odporúčam vám polievku, ktorej sa neviem roky objesť a stala sa pre mňa zahriatím a zasýtením. Plná chute a vitamínov bez laktózy a lepku. Kedysi som si ju pripravovala tyčovým mixérom. Dnes už len vo Vitamilku s dokonalou textúrou.

 

Čo si ešte (okrem rôznych druhov rastlinných mliek) najčastejšie pripravujeme?

POLIEVKA TO GO

TEKVICOVÁ POLIEVKA

Ak patríte tiež k tým, čo pokukujú po tomto pomocníkovi, je dobré sledovať akcie. Predáva www.pureshop.sk, www.extradarcek.sk, i rôzne zľavové portály.

7