Chuť od Naty

Chuť od Naty

Chuť od Naty - Foodblog o chutnom jedle a šťastnom živote

  • Domov
  • Eshop
    • Eshop
    • Košík
    • Pokladňa
    • Obchodné podmienky
    • Ochrana osobných údajov
    • Cookies
    • Poštovné+dôležité informácie
    • Cenník poštovného do ČR a Rakúska.
    BACK
  • O mne
    • O mne
    • Naty v médiách
    BACK
  • Recepty
    • Vianočný špeciál
    • Chlieb, pečivo
    • Hlavné jedlá
    • Dezerty
    • Koláče
    • Exotika
    • Rýchlovky
    • Všechuť
    • Inšpirácie odoka
    • Videorecepty
    • Zaujímavosti
    • Pod lupou
    BACK
  • Kurzy kváskovania
  • Škola kváskovania
  • KONTAKT
    • Kontakt Naty
    • Kontakt Eshop
    BACK
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Search
0

Košík

Váš košík je prázdny.

Vrátiť sa do obchodu

chutodnaty

Piecť doma svoj chlieb sa oplatí. Vždy to tak bolo Piecť doma svoj chlieb sa oplatí. Vždy to tak bolo.
Ak ťa brzdí v tom vidina, že to dlho trvá, tak houby🍄 to sú spôsoby pečenia, ktoré ti proste nevyhovujú. Ani mne😁 preto pečiem jednoducho.
👇🏻👇🏻👇🏻
www.chutodnaty.sk
- kurzy, pomôcky, recepty, návody, 🫧kvások
🌾🌾🌾
#kvaskovanie #kvaskovepecenie #kurzkvaskovania #slovakia #foodblogger
☀️SKVELÝ TIP NA RÝCHLE A CHUTNÉ RAŇAJKY☀️ Vzniklo ☀️SKVELÝ TIP NA RÝCHLE A CHUTNÉ RAŇAJKY☀️
Vzniklo to celkom spontánne, keď som nemala ráno čas robiť si “svoje” raňajky. - veď ma poznáte😇
Vytiahla som z chladničky zbytky z každého druhu a reku si to aspoň trochu nazdobím. A ako zdobím, tak 👀 pozerám, že to vyzerá ako ruské vajce kedysi, ale teda LEN vyzerá. Vzdialene. Ale od tohto momentu, keď poviem 🍳ruské vajce bez vajca, myslím totok😁

Urobte si aj vy- vezmite hummus, salámu, šunku, syr, bylinky, korenie, olivy by boli tiež super, kapary….Má to jednu podmienku- surovina vám musí chutiť😁
postup?- rovnomerne porozkladajte. Hotovo:)
Dobrú chuť🤗
—
Už som premýšlala, že to vytuním a vezmem so sebou. Jedávam to samé, ale s krajcom poctivého🤌🏻 chleba bude pokrm sýtejší.
—
Blbosť, ale záchrana pri nestíhačkách. Vyskúšajte pripraviť aj vopred a len vziať so sebou do práce👌🏻

Joj, život môže byť plný chute, keď si ho chutný urobíme🍀💚
Čo vy na to?
Vaša Naty
—
#ranajky #recept #slovakblogger #foodblogger  #rychlerecepty
Je to moja najlepšia Tamarka. Kamoška s triezvym u Je to moja najlepšia Tamarka. Kamoška s triezvym uvažovaním, trpezlivosťou pre moju baranovskú náturu. Nemá veľmi rada svoje meno, ale sedí jej. Tamara, čo znamená datlová palma, je totiž zázračný strom, ktorý zachraňuje ľudí na púšti svojim tieňom a plody vie rodiť aj v dlhom suchu. Ona je môj zázrak. 222.dieťa narodené pôrodnici, o pol štvrtej poobede.
A ono to nádherné bábunečko má narodeniny a je to už veľké! Už 16 rokov zo mňa robí lepšieho človeka. Ona má 16😵‍💫
Najlepšie je, keď spievame z plného hrdla We love KFC. To je totiž pôvodný text Midnight memories od 1D, ktorú máme obe rady. Miluje Londýn a ja tam s ňou vždy rada idem.
Udeľujem jej cenu za jej “neviem”, ktoré vie použiť vo vete nespočetne veľakrát. A želám si pre ňu, aby bola šťastná. Keď vidí mama svoje dieťa šťastné- to je ono, že?❤️
No a čo ja? Vyrábala som ju statočných 40 týždňov a rodila 16 hodín- aj ja idem oslavovať. Že ju mám, že mi prišla do života. Ona je totiž veľký dar.
Tami, všetko najsamlepšie🥳 strašidelne moc ťa lúbim❤️👻
Tvoja maminka
—
#happybirthday #tamarka
Sme všetci. Emmka sa vrtila s USA, kde bola na štú Sme všetci. Emmka sa vrtila s USA, kde bola na štúdiách. Bolo to bez nej náročné, ale mali ste pravdu- ubehlo to.
Ťažko sa popisujú pocity, ktoré som mala posledné dni a najmä a letisku v hale. Srdce sa mi rozbúšilo a keď som ju zbadala🙏🏻 moja Emminka.
Je už takmer dospelá aj na papieri, ale navždy to bude moje bábo.
Sme spolu❤️ na tento okamžik som čakala celý rok🙏🏻
VITAJ DOMA, EMI❤️❤️❤️
—
#emma #exchange #usa #domov #chutodnaty
🥧REBARBOROVÝ KOLÁČ🥧 Urobím ho 1x každý rok. Je to 🥧REBARBOROVÝ KOLÁČ🥧
Urobím ho 1x každý rok. Je to naša stálica. Asi aj preto, že ako jednoduchý, tak je chutný. Teda MEGAČSKY💣😁

Do cesta nedávam cukor- je ho dosť v plnke. Radšej si dám ešte zmrzku navyše😇 na nej fičíme furt. A múku? Použite, akú chcete, hladká je super. Ale milujeme aj s celozrnnou- dáva tomu iný šmrnc.

Keď pôjde okolo rebarbory, vezmite ju so sebou. Toto stojí za vyskúšanie😍
—
Na cesto:
1,5 hrnčeka hladkej múky
1čl soli
1 žĺtok
1/2 hrnčeka oleja
3PL studeného mlieka

Na plnku:
500g neošúpanej rebarbory
1 hrnček cukru
2čl mletej škorice
6PL hladkej múky
1PL masla

Na mrveničku:
50g studeného masla
25g špaldovej hladkej múky
25g trstinového cukru

AKO NA TO:
Suroviny na cesto zmiešame spolu v mise a natlačíme na dno formy na pie s papierom na pečenie. Popicháme vidličkou a predpečieme na 180’C cca 10min.

Rozpustíme maslo.
Rebarboru umyjeme, nakrájame na menšie kocky.
Zmiešame ju s cukrom, škoricou, múkou a maslom.
Navrstvíme na predpečené cesto.

V miske urobíme mrveničku, najlepšie rukami. Treba pracovať systematicky a rýchlo, aby sa maslo teplom našich rúk neroztopilo. V momente, keď pod žmolením prstov vznikne akoby hrubá strúhanka, máme hotovo.

Mrveničkou rovnomerne posypeme rebarborový koláč a dáme do rúry na 180´C. Pečieme asi  1 hodinu.
Po upečení necháme vychladnúť, šťava z rebarbory zatuhne a každému, kto ochutná, sa otvoria dvere do chuťového raja😋
ZARUČENE✅
Dobrú chuť, kamoši😋
Naty
—
#recept #kolac #rebarbora #foodblogger #slovakblogger
Sledujte ma aj na Instagrame
© Copyright 2026. Všetky práva vyhradené.
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
Back To Top