VANILLA & NUTELLA CUPCAKES

Slovné spojenie “dopriať si luxus” nemusí byť vždy spojené s utrácaním peňazí. Dovoliť si nadštandart v prejavoch lásky, plnej vane vody s penou pri sviečkach, vyložení si nôh a počúvaní hudby… To nie je nereálne z hľadiska financií.
Môj luxus posledné tri dni je v cupcake-och. Sú tak úžasne šťavnaté a tá poleva…
Deti stále rozprávali o muffinách s polevou, pretože ich star- Barbie- má vo svojom dome tlačítko, ktoré stačí len stlačiť a hneď sa na stole objavia muffiny s polevou.
Vraj vyzerajú dokonale. S bielou a ružovou polevou.
Ružovú som im zatrhla- v momentálnej sezóne sladkú ružovú nenájdeme prirodzene. Po návrhu na vanilkovú a čokoládovú sa rozjasnili oči a ja som vedela, ako bude vyzerať naše spoločné doobedie.
Z uvedenej dávky výjde cca 20 muffiniek. Plnkou ich 15 zmeníte na cupcake-y. Tých zvyšných päť lišiacky môžete baliť na desiatu školákom:) To sú dve muchy jednou ranou:)
*VANILLA & NUTELLA CUPCAKES*
Potrebujeme na muffiny:
1hrnček polohrubej múky
1hrnček zmesi múk- pohanka, ovos, jačmeň
1hrnček mlieka
3/4hrnčeka oleja
3/4hrnčeka trstinového cukru
1/4čl sódy
1/4čl vínneho kameňa
2vajcia
1PL extra tmavého karobu
Na cupcakeové zdobenie potrebujeme:
250g mascarpone
1 biely jogurt
1PL citrónovej šťavy
2PL práškového trstinového cukru
1/2čl vanilkovej esencie
2-3PL nutelly
        – V miske zmiešame sypké ingrediencie na muffiny- múky, cukor, sódu a vínny kameň. Pridáme mlieko, olej, vajcia a zamiešame metličkou tak, aby v ceste neboli hrudky.
Z tohto cesta vyrobíme aj tmavé aj bledé muffinky.
Plech na muffiny(ja mám plech na 12ks muffín) si vyložíme papierovými košíčkami a cesto do nich plníme do troch štvrtín.
Muffiny pečieme vo vyhriatej rúre na 200´C cca 20minút.
Táto prvá várka bude pre vanilkové cupcake-y.
Do cesta, ktoré nám zostalo v mise, pridáme karob a poriadne rozmiešame. Naplníme košíčky opäť do troch štvrtín týmto karobom stmaveným cestom. Z týchto černoškov budú tie čokoládové cupcake-y.
Po upečení necháme muffinky vychladnúť.
Vyrobíme si polevu. Mascarpone vymiešame s jogurtom. Sprvu je mascaprone nepoddajné a ťahšie sa rozmiešava, no po chvíli sa spojí s jogutrom a vznikne príjemne hustý krém.
Rozdelíme ho do dvoch misiek.
Do prvej misky pridáme citrónovú šťavu, v kávovom mlynčeku rozmixovaný trstinový cukor a vanilku. Vymiešame a podľa chuti ešte doladíme.
Do druhej misky rozmiešaného mascarpone s jogutrom pridáme najprv 2PL nutelly, ochutnáme a ak chuť káže, pridáme ešte tretiu.
Do zdobiaceho vrecka dáme najprv vanilkovú polevu a zdobíme bledé muffiny.
Následne vrecko naplníme nutellovou plnkou a ozbobíme tie tmavé muffiny.
Cupcake-y dáme zatuhnúť do chladničky.
Neskutočný luxus chuti pre každého!
Dobrú chuť!
TIP: Na vzniknuté cupcake-y môžeme nastrúhať čokoládu, posypať ich mletými orieškami, či použiť čokoládu na zdobenie pre väčšiu dokonalosť vzhľadu.
image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
4