TRESKA NA MASLE S TEPLÝM FENIKLOVÝM ŠALÁTOM

Každému je veľmi blízky scenár, kedy sa nám počas dňa krížia plány, čas stále uteká, niet času myslieť na žalúdok a jeho trávenie, no akonáhle sa zastavíme, zvony hladu bijú tak hlasno, že prekričia všetko ostatné. Asi aj stenu by sme ohrýzali. Čas na varenie jedla, na ktorom si pochutíme, je odradzujúci, a tak siahame častokrát po nekvalitných jedlách “narýchlo”.
Avšak! Dnes všetci okolo mňa kričali- jeeeeesť a aj moje trávenie nebolo na tom inak, no po zamyslení, že nič navarené nemám, som sa rozhodla prekonať čas a uvariť kvalitné, výživné, zdravé jedlo plné lásky.
Čuduj sa svet, ono sa to dá:) Všetkým enormne chutilo, a tak stojím pred otázkou, či za to mohol len ten hlad, alebo to bolo aj pre ostatných také fantastické.:)
Ak patríte k tým, ktorí chodia okolo “tej tučnej cibule so zelenými výhonkami”- teda feniklu a zamýšľate sa, čo by ste s ním doma robili, prichádzam so superrýchlym a superchutným tipom!
*TRESKA NA MASLE S TEPLÝM FENIKLOVÝM ŠALÁTOM*
Potrebujeme:
3filety tresy(kľudne zvoľte aj inú rybu, či najlepšie aj morské plody)
1fenikel
4-5 sušených paradajok
1/2 chilli papričky alebo chilli olej
hrsť petržlenovej vňate
kúsok masla
olivový olej
1strúčik cesnaku
kôra a šťava z pol citróna
soľ, korenie
+ pre veľký hlad 80g cestovín/ osoba
      – My sme mali teda veľký hlad, takže jasná voľba s cestovinou:)
Do rýchlovarnej kanvice dáme zovrieť vodu, aby sme si skrátili čas čakania. Zatiaľ si očistíme fenikel.
Odkrojíme zelené stonky, vňať si necháme. Zo spodnej časti odkrojíme konček, fenikel si postavíme na dosku a pozdĺžne prekrojíme ako cibuľu. Krájame na jemné plátky.
Zovretú vodu nalejeme do hrnca a prikryjeme hlbokým tanierom, do ktorého dáme trošku olivového oleja, pridáme fenikel, osolíme a okoreníme. Pridáme pár strúhancov citrónovej kôry a šťavu z pol citróna. Premiešame a necháme zohrievať vodou odspodu. Fenikel tak skrehne, no zároveň ostane pevný.
Do vody v hrnci  dáme soľ a šupneme cestoviny, premiešame a zakryjeme tanierom s feniklom. Stiahneme plameň, aby voda neutekala.
Pustíme sa do ryby. Na panvicu dáme kúsok masla a olej, aby sa maslo nepálilo. Pridáme roztlačný cesnak ešte zastudena. Má totiž tendenciu sa rýchlo spáliť.
Filety si nakrájame na malé kocky a pridáme k zľahka orestovanému cesnaku. Osolíme a okoreníme. Smažíme do skrehnutia. Vďaka tomu, že je ryba nakrájaná nadrobno, to trvá krátko.
Cestoviny zlejeme. K feniklu nožnicami nastriháme sušené paradajky, 2/3 z pripravenej petržlenovej vňate a chilli papriku.
Pri servírovaní jedlo posypeme ostatnou peržlenkou a nezabudneme ani na feniklovú vňať.
Jedlo do 15minút na stole.
Už sa len sústrediť na pomalé vychutnanie dokonale prepojených chutí:)
Dobrú chuť!

 

image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
3