ARAŠÍDOVÁ MŇAMKA A LA SNIKERS

Nedávno svet zachvátila informácia, že istá pani v Nemecku našla v tyčinke snikers plast. Všetky tyčinky vo svete sťahovali z pultov, aby sa náhodou poškodená šarža nedostala do našich kuchýň.
Spomenula som si pre to na čokoládovú mňamku, ktorú som robievala svojmu chlapovi a návštevám ako kvalitnejšiu náhradu tejto mlsky, ktorú nejeden človek obľubuje.
Mne na tyčinke vadí, okrem zloženia, že sa mi hrooooozne lepí na zuby.
Tvrdenie, že by táto mlska bola dokonalá náhrada snikers, to nie. No je to dezert inšpirujúci sa tyčinkou s arašídami a čokoládou.
Komu som ponúkla, odchádzal s receptom:)
*ARAŠÍDOVÁ MŇAMKA A LA SNIKERS*
Potrebujeme:
300g čokolády(používam horkú)
125g masla
250g solených arašídov
300g trstinového cukru
150ml smotany
1PL masla
        –  Do hrnca s hrubým dnom dáme roztápať veľmi pomaly cukor na karamel. Aj 10-15minút. Za ten celý čas cukor premiešame cca 4krát. To pomalé rozpúšťanie je veľmi dôležité. Trstinový cukor sa veľmi rýchlo spáli.  Keď je roztopený, vmiešame doň 1PL masla a smotanu ohriatu takmer na bod varu za stáleho miešania. Zmes začne hrozne bublať, no je veľmi dôležité nonstop miešať, aby sa všetko pekne spojilo. V prípade, že sa urobili hrudky, nič to- jednoducho cez nerezové sitko precedíme.
Pri práci je veľmi dôležitá opatrnosť, roztopený cukor je extrémne horúci.
Do karamelovej zmesi vmiešame 250g solených arašídov.
Nalámeme si čokoládu, dáme do misy aj s maslom a postavíme na hrniec s vodou. Vodu dáme zohrievať a čokoláda sa bude pomaličky vďaka pare z vody roztápať. (Používam horkú čokoládu, milujem jej chuť, no kľudne zvoľte aj kombináciu s mliečnou v pomere podľa vašej chuti.)
Menšiu nádobu(zapekaciu nádobu alebo malý plech- ja mám rozmer 27x20cm) vystelieme aj po okrajoch papierom na pečenie. Na dno nalejeme polovicu čokolády. Na ňu navrstvíme najlepšie stierkou opatrne po kôpkach arašídovú zmes, stierkou jemne pospájame do jednej súvislej vrstvy a zalejeme druhou polovicou čokolády.
Dáme stuhnúť do chladničky.
Následne, vďaka papieru na pečenie, ľahko vyjmeme  z nádoby a nakrájame na nepravidelné tvary.
S kávičkou top!
Dobrú mlsku!
image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
4