POLIEVKA TO GO

Zdá sa, že uponáhľanosť tejto doby nemá hranice. Keď si konečne myslím, že ako- tak stíham, príde päsťovka na vytriezvenie- ďalšia výzva.

Ako to robievate vy? Sú naozaj spôsoby, ako zachovať pokoj a rozvahu, aj napriek napumpovanému stresu všade naokolo?

Presne tak si to totiž predstavujem- ja ako bublina a okolo mňa tlak, ktorý ma stláča a chce ma prasknúť.

Veľa som o tomto za posledné obdobie premýšľala. Som totiž človek, ktorý má rád všetko tip- top. Veľmi rýchlo som zistila, že nie všetko sa dá stihnúť alebo nie každému sa dá vyhovieť. Je len málo prípadov, kedy je vlk najedený aj ovca celá.

Tu ide o hodnoty- čo je pre nás dôležitejšie a cennejšie?

Keď mám toho veľa a neviem sa ani zastaviť, nie ešte najesť, siaham po overenej metóde- výživná polievka v termoske. Hocikde po ceste si nalejem a vypijem. Geniálny spôsob, ako nehladovať a potom nepriberať.

Áno. Keď telo necháme hladovať, každú jednu kalóriu si bude držať zo strachu, že opäť bude nami trýznené. Preto je takto dôležité jesť pravidelne.

Aby som nepriberala, a zároveň si bez výčitiek mohla dopriať aj niečo dobré, toto je moja zbraň na uponáhľané dni.

Nedávno som zvýšila level- zaobstarala som si Vitamilk, kde nasúkam dnu potraviny, stlačím gombík a hotová polievka, geniálne rozmixovaná sa môže baliť do termosky. Skvelá vecička. Zatiaľ čo „on“ varil, ja som sa nachytala a polievku len preliala a frčala. Aj rúž som si stihla nagebriť 🙂

 

***POLIEVKA TO GO***

 

Potrebujeme:

1 buľva feniklu

2 stredne veľké zemiaky

1 stonka zeleru

2 strúčiky cesnaku

½ cibule

vývar

soľ, korenie

rasca mletá

smotana, chilli olej- nie je potrebné

–          Očistíme si zeleninu. Zemiaky ošúpeme, z fenikel očistíme – odstránime výhonky a spodnú časť. Vňať si necháme bokom. Zeler zbavíme hrubých vlásočníc. Všetko nakrájame sa približne rovnaké kocky. Dáme do prístroja.

Očistíme cesnak a pól cibule. Vhodíme v celku k zelenine . Zalejeme vývarom do 1100ml, pridáme ešte rascu a prikryjeme vrchnák Vitamilku. Nastavíme program „nutričná pasta“.

Keď je hotovo, prístroj pípa. Odpojíme od elektriny.

Ochutnáme a podľa potreby dosolíme a dokoreníme.

Vňať z feniklu, ktorú sme si odložili, najemno nakrájame a pridáme do polievky. Podľa chuti zjemníme smotanou alebo zostríme chilli olejom.

Prelejeme do termosky a šup postíhať všetky povinnosti.

Dobrú chuť!

POZN.: Z uvedeného množstva sa najedia cca 3 dospeláci.

image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
6