Kde získať kvások?

Spôsobov, ako získať kvások, je viacero. Niektoré sú jednoduhšie, kratšie, “instantnejšie”, iné zdĺhavejšie, prácnejšie.

4 spôsoby, ako získať kvások:

  1. Kúpim si sušený v obchode
  2. Daruje mi sused-ka/ kamarát-ka/ známy-a
  3. Nájdem si niekoho vo svojom okolí v kváskovej mape na internete
  4. Vypestujem si svoj vlastný

Ktorý z nich je najlepší? Ťažko povedať presne. Zo skúsenosti kvalifikovaného pekára, rokov praxe a množstva žiakov v mojej škole Kváskovania s Naty viem, že kvások, ktorý si vypestujeme my sami, teda náš vlastný kvások, nám vydrží najdlhšie.

Aj vysvetlím, prečo je to tak:
Nech to znie akokoľvek klišé a hlúpo, pri pestovaní kvásku si k nemu vytvárame vzťah. Predsa len, je to živý organizmus, o ktorý sa staráme a dostávame spätnú väzbu od neho v podobe bubliniek a krásne voňavých a chutných produktov.
Príklad: K nášmu dieťaťu máme iný vzťah ako k neteri, či kamarátkinému dieťaťu.

Preto, keď sa nám nedarí, keď sa nám kvások nezdá, riešime to oveľa skôr. Záleží nám viac na kvalite kvásku, keď si ho vypestujeme sami.

TIP: Chceš skúsiť kváskovanie, ale pestovanie kvásku je pre teba zdĺhavé? Kúp si od Naty jej kvások v sušenej podobe a kváskuj hneď.

Sušený kvások
Sušený kvások

Samozrejme, neodsudzujem ostatné možnosti. Sama kvások takmer denne rozdávam, posúvam ďalej záujemcom oň. Aj opakovane, keď im prestane fungovať.
Sama som si tým prešla, zabila nespočetne veľa darovaných kváskov, až som si vypestovala svoj vlastný a s ním som až doteraz.
Dala som mu príznačné meno Amor, lebo láska všetko vydrží. A po toľkých zabitých kváskoch v mojej domácnosti nemohol ani dostať iné meno- musí to so mnou vydržať. 🙂

Z recenzii na instragrame:

“Neverila som, že sa to podarí aj mne, ale Chuť od Naty je zázračná učiteľka aj cez Instagram. Myslela som si, že je strašne mainstream začať teraz kváskovať, ale v podstate je to neuveriteľne osobné a už úplne chápem radosť z vlastnoručne upečeného chleba.” Lívia Z.

naučte sa jednoducho kváskovať v škole kváskovania s Naty
Materský kvások

Ak ťa kváskovanie zaujalo, smelo do toho. Rada ti pomôžem, poradím. Ak máš nezodpovedané otázky, potrebuješ poradiť či sa len utvrdiť v správnom chápaní, napíš mi mail na info @chutodnaty.sk , sleduj môj Instagram Chuť od Naty alebo sa prihlás na kurz kváskovania, kde ťa povediem, krom za krokom a naučím ťa, ako správne a jednoducho kváskovať, nech máš životný štýl akýkoľvek. 🙂

Naty

káva

image_printVytlačiť recept (verzia pre tlač)
Summary
Kde získať kvások
Article Name
Kde získať kvások
Description
Možnosti, kde získať kvások, aby sme mohli kváskovať.
Author
Publisher Name
Chuť od Naty
Publisher Logo
9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *